Prístrojové vybavenie

Angio OCT

ilustračná foto

Je neinvázna technika, bez potreby použiť kontrastnú látku, zobrazujúca mikrovaskulatúru sietnice. Má klinický význam pri štúdiu chorôb sietnice, zrakového nervu, pri glaukóme, pri zápaloch dúhovky/cievovky. Výsledkom sú okamžité detailné snímky veľkých ciev sietnice ako aj siete kapilár, zobrazuje sa povrchový/hlboký sietnicový plexus, vonkajšia časť sietnice a zrakový nerv. OCTA Topcon využíva algoritmus spárovania výsledkov s klasickým OCT, čím objektivizuje a zdokonaľuje výsledky, redukuje pohybové artefakty, spracováva výsledky podľa identickej konštanty, preto je ideálne robiť vyšetrenia v jednom sedení.

 

Elektroretinograf

ilustračná foto

Základom je unikátna elektrofyziologická jednotka, ktorá umožňuje lekárovi získať objektívne informácie o fungovaní sietnice a optického nervu. Najmodernejšími metodikami využívanými pri tomto type vyšetrení sú mfVEP a mfERG metodiky, ktoré v súčasnosti pacientom z celého Slovenska vie poskytnúť iba naše pracovisko. Elektrofyziologické vyšetrenie je bezbolestné, ľudia ho dobre znášajú (aj deti) a dá sa aplikovať dokonca i u kojencov.

 

Operačný mikroskop Luxor 2

ilustračná foto

Operačný mikroskop s unikátnou technológiou, ktorý poskytuje vynikajúcu vizualizáciu pre každý typ očnej chirurgie. Mikroskop je vybavený optikou na dokonalé zobrazenie operačného poľa. Disponuje trojčipovou kamerou s vysokým rozlíšením pre záznam operácií a optikou pre asistenta. Mikroskop je navyše prepojený s digitálnym navigačným systémom Verion, ktorý zaisťuje precíznu implantáciu vnútroočných šošoviek. Štruktúry operovaného oka sú bezchybne viditeľné do hĺbky a v každom detaile a to aj pri pokročilom sivom zákale.

 

Operačný prístroj Infinity

ilustračná foto

Prístroj Infinity od spoločnosti Alcon patrí medzi svetovú špičku medzi fakoemulzifikačnými prístrojmi, ktorý umožňuje skrátenie operačného výkonu, zvýšenú bezpečnosť a rýchlejšiu rehabilitáciu zraku. Fakoemulzifikátor Infinity odsaje zakalenú vnútroočnú šošovku pri sivom zákale vo vysokofrekvenčnom režime.

 

Endotelový mikroskop

ilustračná foto

Endotelový mikroskop dokáže odhaliť veľmi detailne stav spodnej vrstvy rohovky oka - štruktúru a kvalitu tzv. endotelu. Bunky endotelu sú zodpovedné za výživu rohovky oka a zabezpečenie jej transparentnosti. Vyšetrenie je bezkontaktné, trvá pár minút a pre pacienta je úplne bezbolestné.

 

CXL

ilustračná foto

Prístroj pre rohovkový cross-linking je určený k veľmi presnému a homogénnemu ožiareniu rohovky UV žiarením po predchádzajúcej aplikácii roztoku riboflavínu. Cross-linking (CXL) je moderná liečebná metóda určená k riešeniu rohovkových ochorení ako je keratokonus.

Kontakt

Ordinačné hodiny

 

Kariéra

Zostaňme v kontakte