Preventívna očná prehliadka pre zamestnancov

Objednať na vyšetrenie

Na preventívne očné vyšetrenia odporúčame v CMO chodiť minimálne raz za dva roky. Platí to nielen pre ľudí po 40. roku života, ale aj pre tých, ktorí nosia okuliare a kontaktné šošovky.

Na preventívne očné vyšetrenia odporúčame v CMO chodiť minimálne raz za dva roky. Platí to nielen pre ľudí po 40. roku života, ale aj pre tých, ktorí nosia okuliare a kontaktné šošovky. Preventívne prehliadky očí vám môžu včas odhaliť očné ochorenia. Preto ich nepodceňujte.
Aj v prípade očných ochorení platí, že čím skôr sa odhalia, tým väčšie sú šance na vyliečenie alebo aspoň zastavenie progresie ochorenia. Očné vyšetrenie môže okrem očných ochorení odhaliť aj vysoký krvný tlak, autoimunitné ochorenia, či v niektorých prípadoch aj infekčné ochorenia (napr. borelióza, toxoplazmóza) a dokonca aj neurologické alebo onkologické diagnózy, roztrúsenú sklerózu, kĺbové či cievne ochorenia.
Na preventívnu očnú prehliadku do Centra mikrochirurgie oka môžu prísť pacienti z celého Slovenska. Zamestnancom hradí očné prehliadky zamestnávateľ a trvajú okolo 45 minút. Ostatní pacienti sa môžu kedykoľvek objednať na komplexné vyšetrenie očí, na ktoré si treba vyhradiť približne dve hodiny.

Preventívne očné vyšetrenie v CMO zahŕňa:
✓ vyšetrenie zrakovej ostrosti: Objektívna refrakcia (vyšetrenie autorefraktometrom) a subjektívna refrakcia (vyšetrenie pomocou špeciálnych okuliarov a svetelnej tabule so znakmi)
✓ meranie vnútroočného tlaku bezkontaktným tonometrom
✓ vyšetrenie zorného poľa perimetrom v prípade indikácie
✓ vyšetrenie predného a zadného segmentu oka štrbinovou lampou

Cenu preventívneho očného vyšetrenia nájdete v našom cenníku. Na vyšetrenie sa môžete objednať telefonicky, emailom alebo prostredníctvom kontaktného formulára.