Centrum mikrochirurgie oka začalo pred 20 rokmi písať históriu jednodňovej očnej chirurgie na Slovensku. Dovtedy sme o jednodňovej chirurgii počuli len zo zahraničia. Už v roku 1999 sme začali svoje služby poskytovať pacientom nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Boli sme prví a dlho aj jediní.

V roku 2002 sme sa stali zakladajúcim členom Slovenskej asociácie jednodňovej chirurgie (SAJCH), a o dva roky (v r. 2004) sme ako prvé oftalmochirurgické pracovisko na Slovensku získali medzinárodný certifikát kvality ISO 9001:2000, ktorý sme odvtedy niekoľkokrát obhájili.

V roku 2008 v našom centre Doc. MUDr. Pavel Studený, prednosta Oční kliniky FN Královské Vinohrady urobil prvú transplantáciu rohovky. Súčasne to bola aj prvá zadná lamelárna keratoplastika vykonaná na Slovensku. Každoročne v našom centre urobíme viac ako desiatku transplantácií rohovky bez hospitalizácie pacienta. Naše centrum sa stalo v roku 2008 prvým a niekoľko rokov aj jediným pracoviskom jednodňovej očnej chirurgie, ktoré na tento typ operácie uzatvorilo zmluvu so všetkými zdravotnými poisťovňami a doposiaľ sme aj vykonali najviac transplantácií rohovky v režime jednodňovej chirurgie.

V roku 2019 sme pre pacientov z Topoľčian a ich okolia vybudovali zariadenie jednodňovej zdravotnej starostlivosti v odbore oftalmológia (Centrum mikrochirurgie oka), v ktorej môžu absolovať väčšinu chirurgických zákrokov (operácií) na oku a okolí oka.  

Centrum mikrochirurgie oka poskytuje najširšiu škálu očných vyšetrení a očných operácií, pričom sme zmluvným partnerom všetkých zdravotných poisťovní. Tím lekárov a zdravotných sestier pracuje pod vedením špičkového očného chirurga MUDr. Romana Ondreičku.

Ročne v CMO Bratislava vykonáme cca 2000 operácií, pričom najčastejšou operáciou je operácia sivého zákalu s implantáciou umelej vnútroočnej šošovky a refrakčné laserové operácie excimerovým laserom. Za 20 rokov našej činnosti sme vykonali viac ako 30.000 operácií a desiatky tisíc vyšetrení. Neustále zdokonaľujeme naše prístrojové vybavenie a operačné postupy, aby sme zabezpečili čo najlepšiu zdravotnú starostlivosť pre našich pacientov.

Všetci pacienti, ktorí majú záujem o akékoľvek očné vyšetrenie alebo operáciu oka, sa môžu objednať na recepcii nášho centra osobne, telefonicky alebo mailom. Tešíme sa na vás a sme odhodlaní Vás nesklamať. Príďte a uvidíte.

 

Blog

 
 
Pozrieť blog
 

Kontakt

Ordinačné hodiny

 

Kariéra

Zostaňme v kontakte