Vstupné vyšetrenie na hybridné šošovky

V CMO poskytujeme kompletnú liečbu keratokonusu, ktorá zahrňuje aj aplikáciu hybridných kontaktných šošoviek.

Left

Ide o špeciálny typ šošoviek, ktoré sú tvorené dvoma časťami. Tvrdým jadrom, ktoré tvorí optickú časť šošovky a má veľkú priepustnosť pre kyslík 100 Dk. Okraj šošovky, tzv. kabátik je vyrobený z hydrofilného hydrogelového materiálu, ktorý zabezpečuje stabilizáciu šošovky na oku a zvyšuje komfort nosenia oproti bežným tvrdým šošovkám.

Tieto šošovky sa najčastejšie používajú u pacientov, ktorí trpia ochorením keratokonus alebo pelucídnou marginálnou degeneráciou, a ktorých zraková ostrosť je už výrazne zhoršená a nie sú schopní dosiahnuť kvalitného videnia ani pomocou okuliarov. Vďaka týmto šošovkám je možné u niektorých pacientov zlepšiť videnie aj o niekoľko riadkov a znovu ich tak navrátiť do bežného života. Ďalej sa tieto špeciálne šošovky často využívajú u pacientov trpiacich vysokým astigmatizmom, ktorí netolerujú vysokú cylindrickú korekciu vo svojich okuliaroch.

Vstupným vyšetrením na hybridné šošovky vás prevedie náš optometrista Mgr. David Chytil. Na vstupnom vyšetrení vás čaká:

  • meranie subjektívnej refrakcie
  • topografické vyšetrenie rohovky
  • kontrola predného segmentu oka na štrbinovej lampe
  • výber vhodného typu hybridnej šošovky spolu s jej aplikáciou na oko a subjektívne skúšky tolerancie

V prípade, že budete vhodným kandidátom na hybridné šošovky a rozhodnete sa pre ich nosenie, objednáme vám ich z USA. Šošovky sa vyrábajú individuálne, presne podľa vašich parametrov oka a ich dodacia lehota je približne 5 - 6 týždňov. Po doručení bude nasledovať cvičná aplikácia, kde vás náš optometrista naučí ako šošovky správne aplikovať a vyberať z oka, a tiež ako sa o ne starať. Domov už odídete s vlastnými šošovkami, ktorých životnosť je približne 12 mesiacov.

Cenu vstupného vyšetrenia na hybridné šošovky a cenu aplikácie hybridných šošoviek spolu s nácvikom nájdete v našom cenníku. Na vyšetrenie sa môžete objednať telefonicky, emailom alebo prostredníctvom kontaktného formulára.

Kontakt

Ordinačné hodiny

 

Kariéra

Zostaňme v kontakte