TELEFONICKÝ KONTAKT

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať.

+421 (0)2 436 356 44-46

0800 222 828

OBJEDNAJTE SA NA VYŠETRENIE

Na vyšetrenie sa môžete objednať telefonicky, emailom alebo osobne na recepcii nášho centra.

ORDINAČNÁ DOBA

Pondelok - Štvrtok 08:00 - 16:30
Piatok 08:00 - 14:00
Sobota, Nedeľa zatvorené
Sviatky zatvorené

Vitajte v Centre mikrochirurgie oka

Centrum mikrochirurgie oka (CMO) začalo pred 20 rokmi písať históriu jednodňovej očnej chirurgie na Slovensku a od začiatku sme boli lídrom tejto formy poskytovanej zdravotnej starostlivosti na Slovensku. V roku 1999 sme začali svoje služby poskytovať ako prví pacientom nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Dnes naše centrum poskytuje širokú škálu očných vyšetrení a operácií, pričom sme zmluvným partnerom všetkých zdravotných poisťovní. Najčastejšou operáciou v našom centre je operácia sivého zákalu s implantáciou umelej vnútroočnej šošovky.MUDr. Roman Ondreička, primár CMO a vynikajúci očný chirurg, ktorý tieto operácie vykonáva je jedným z najlepších odborníkov v oblasti mikrochirurgie oka na Slovensku.

V roku 2002 sme začali vykonávať aj refrakčné operácie excimerovým laserom. Za toto obdobie sme pomohli zbaviť sa okuliarov a dioptrických šošoviek tisíckam pacientov.

CMO je lídrom v transplantáciách rohovky a jej štepov. Ako prvé pracovisko na Slovensku sme vykonali zadnú lamelárnu keratoplastiku a súčasne aj prvú keratoplastiku v režime bez hospitalizácie pacienta v roku 2008 a v súčasnosti vykonávame najviac rohovkových transplantácií zo všetkých očných kliník na Slovensku a viac ako  50% všetkých lamelárnych transplantácií.

CMO ako jedno z mála pracovísk na Slovensku poskytuje svojim pacientom komplexnú liečbu keratokonusu.

CMO je jediným pracoviskom na Slovensku, ktoré vykonáva vysokošpecializované elektrofyziologické vyšetrenia sietnice a zrakového nervu, ktoré poskytujú ako jediné objektívnu informáciu o ich fungovaní  mimo subjektívneho aspektu u pacienta. Jedná sa o metodiky EOG, ERG, PERG, FVEP, PVEP, mfERG a mfVEP a oscilačné potenciály. Sú to neinvazívne, bezkontaktné metodiky, dobre tolerované aj deťmi. Odbornou garantkou tohto pracoviska je od roku 2015 očná lekárka nášho centra,  MUDr. Tamara Štětinová, PhD., ktorá patrí k európskej špičke v tejto oblasti.

image

Tradície

Sme súkromná očná klinika s najdlhšou tradíciou na Slovensku od roku 1999

image

Profesionalita

Poskytujeme širokú škálu operácií a očných vyšetrení, ako jediní na Slovensku vykonávame elektrofyziologické vyšetrenia sietnice a zrakového nervu najmodernejšími technológiami

image

Pokrok

Od roku 2008 ako prví na Slovensku vykonávame transplantácie rohovky najmodernejšími chirurgickými postupmi

0
transplantovaných pacientov
0
očných vyšetrení
0
rokov poskytovania jednodňovej zdravotnej starostlivosti
0
očných operácií

Náš tím

Naši pacienti

Blog

Ako sa ku Vám môžem objednať na vyšetrenie, resp. operáciu?

Vždy je potrebné najskôr sa objednať ku nám na vyšetrenie, a to aj vtedy, keď máte Vaším očným lekárom indikovanú operáciu. Na vyšetrenie sa môžete objednať osobne na recepcii nášho centra, telefonicky na t.č. 02/4363 5644-46, prípadne aj elektronicky na recepcia@cmo.sk. Čakacie termíny na vyšetrenie v našom centre sú do 7 pracovných dní.

Som vhodným kandidátom na operáciu excimerovým laserom?

Excimer laserová operácia je vhodná pre pacientov, ktorí majú stabilnú refrakčnú chybu aspoň 1 rok. V našom centre operujeme krátkozrakosť do -12 D, ďalekozrakosť do +6D, astigmatizmus do +/- 6D. Liečba excimerovým laserom je kontraindikovaná:
- u pacientov mladších ako 18 rokov
- u pacientov s nestabilnou, rýchle rastúcou krátkozrakosťou
- u tehotných žien (počas celej doby liečby)
- u pacientov s kardiostimulátorom

Je možné operovať aj astigmatizmus?

Astigmatizmus je možné excimerovým laserom operovať do +/- 6 D.

Je excimer laserová operácia vhodná pred tehotenstvom, alebo mám čakať so zákrokom až na dobu po pôrode?

Excimer laserová operácia vôbec nesúvisí s pôrodom a tak ju môžete absolvovať tak pred pôrodom, ako aj po pôrode. Z praktického hľadiska je možno lepšie zvoliť termín pred pôrodom, lebo po pôrode budete mať dosť starostí s Vaším dieťatkom :)

Operujete aj tupozrakosť?

Tupozrakosť sa operovať nedá, excimer laserovou operáciou sa však dá dosiahnuť taký stav, že po operácii budete vidieť tak, ako ste videli pred ňou, ak ste použili svoje najlepšie okuliare.

KONTAKTNÝ FORMULÁR

Kontakt

Ordinačné hodiny

 

Kariéra

Zostaňme v kontakte