5 najčastejších mýtov o laserovej operácií očí

5 mýtov o laserovej operácií očí

Internet je plný tipov a trikov súvisiacich so zdravotnou starostlivosťou. Bohužiaľ, nie vždy sú informácie na internete pravdivé a tak môžu ľudí zbytočne zavádzať. Je laserová operácia očí naozaj bolestivá? Hrozí nám aj oslepnutie? Týchto 5 najčastejších mýtov o laserovej operácií očí vám to priblíži.

Mýtus č.1 Zákrok je bolestivý

Oči sú počas operácie znecitlivené očnými kvapkami, takže samotná operácia je úplne bezbolestná. Po operácií metódou LASEK pociťujú pacienti zvyčajne 2 - 3 dni diskomfort, ktorý sa prejavuje slzením, prípadne pocitom cudzieho telieska v oku. Nie je to však nič neznesiteľné a určite to stojí za výsledok, ktorým je ostrý zrak bez okuliarov. 

Modre oko a laser

Mýtus č.2 Operácia je len dočasné riešenie

Vo všeobecnosti je laserová operácia riešením na dlhé obdobie. Ľudské oko sa však vekom mení, čo vplýva na zrak. Ak by sa časom objavili nejaké problémy , ktoré sa dajú sa riešiť reoperáciou, v CMO Vám ju urobíme bezplatne.

Mýtus č.3 Hrozí oslepnutie

Strata zraku nehrozí. Potvrdzujú to milióny operácií po celom svete, pri ktorých nebol zaznamenaný prípad oslepnutia. Laserová operácia očí je maximálne presná a bezpečná.

Mýtus č.4 Je to len pre bohatých

Medicína stále napreduje a tak sú aj laserové zákroky očí čoraz viac dostupnejšie. Laserová operácia očí je aj určitou formou investície, keďže v budúcnosti ušetríte finančné prostriedky za okuliare alebo kontaktné šošovky. V CMO poskytujeme pravidelne výhodné zľavy a taktiež možnosť splácania operácie s 0% úrokom, čiže bez ďalšieho navýšenia ceny.

Diamant

Mýtus č.5 Rieši len krátkozrakosť

Laserová operácia očí pomôže pacientom trpiacim krátkozrakosťou, ďalekozrakosťou alebo astigmatizmom. V CMO operujeme krátkozrakosť do -12D, ďalekozrakosť do +6D a astigmatizmus do +/- 6D.

comments powered by Disqus Všetky novinky