Operácia očných viečok (blefaroplastika) vás omladí o niekoľko rokov.

Máte smutný pohľad napriek tomu, že sa usmievate? Ťažia vás viečka? Riešením je blefaroplastika

Koža v okolí očí je veľmi jemná, až 15x jemnejšia ako pokožka tváre a vekom sa ešte viac stenčuje. S pribúdajúcim vekom sa stráca elasticita kože a tvorí sa nadbytočná koža v okolí očí. Výraz tváre potom vyzerá smutne a unavene. Ovísajúce viečka začne riešiť skôr či neskôr každý z nás, muži i ženy. Okrem veku stoja  za ich vznikom rôzne faktory, či už ide o dedičnú predispozíciu, prudké a časté zmeny telesnej hmotnosti, typ kože alebo hormonálne poruchy.

Ovisnuté viečka okrem toho, že nevyzerajú dobre, prinášajú so sebou aj ďalšie problémy, akými sú bolesť očí, hlavy alebo pocit únavy. Neskôr sa môže pridať zúženie zorného poľa a strata periférneho videnia.

Operáciou očných viečok  (odborne sa nazýva blefaroplastika) znižujeme objem vačkov pod očami a odstraňujeme nadbytok kože z horných viečok. Ak je viečko veľmi poklesnuté a pacient má problémy s videním, vykonávame  zákrok zo zdravotného dôvodu (ak sú splnené určité podmienky), čo znamená, že operácia je vtedy hradená zdravotnou poisťovňou. Pacient teda ušetrí stovky eur.

Blefaroplastika prinavráti očiam prirodzený a svieži vzhľad. Jedná sa o bezbolestný zákrok, vykonávaný ambulantne, v lokálnej anestézii a trvá približne 60 minút. Stehy sa odstraňujú asi týždeň po operácii. K uzatvoreniu rán dochádza v priebehu 48 hodín. Na oči sa prikladajú studené obkady a dodržiava sa kľudový režim. Jazvy sú zo začiatku ružové. Časom blednú, mäknú a stávajú sa menej viditeľné.  Drobné opuchy a modrinky môžu pretrvávať 2 týždne a dajú sa ľahko prekryť mejkapom.

VÝHODY BLEFAROPLASTKY:

  • zlepšenie videnia, rozšírenie zorného poľa
  • estetické hľadisko, omladenie
  • prebieha v lokálnej anestézii
  • bezbolestná operácia
  • po operácií  pacient odchádza domov
  • možnosť preplatenia zdravotnou poisťovňou

Operácia očných viečok je v estetickej a plastickej chirurgii jednou z najčastejších operácií. Málokto však vie, že tento zákrok je možné podstúpiť aj v očnej klinike. Výhodou okrem nižšej ceny je aj fakt, že operáciu  vykonávajú oční chirurgovia, pre ktorých jeden milimeter znamená dôležitú vzdialenosť a sú zvyknutí na prácu pod mikroskopom.

Cenu zákroku nájdete v našom cenníku.

comments powered by Disqus Všetky novinky