Máme pre Vás riešenie!

Máte po 40-tke a chcete sa zbaviť okuliarov?

U väčšiny ľudí v tomto veku sa začína prejavovať tzv. presbyopia, t.j. vekom podmienené zhoršenie videnia tak na blízko, ako aj na strednú vzdialenosť. Presbyopiu spôsobuje  fyziologické stárnutie vnútroočnej šošovky , ktoré od určitého veku postihuje každého, pričom neexistuje žiadna prevencia. Aj pre týchto pacientov  však existuje možnosť, ako sa zbaviť okuliarov a zabezpečiť si perfektné videnie na všetky vzdialenosti. Touto možnosťou je operácia PRELEX.

Metóda PRELEX (PREsbyopic Lens EXchange) spočíva vo výmene vlastnej šošovky pacienta za umelú vnútroočnú šošovku, ktorá sa implantuje do oka, na miesto pôvodnej šošovky.  Veľkou výhodou tejto metódy je, že pacientovi zabezpečí výborné videnie na všetky vzdialenosti.

pes s okuliarmi

PRELEX je operácia so stabilným výsledkom, pretože implantát zostáva plne funkčný až do konca života pacienta. Naviac pacientom už v budúcnosti nehrozí sivý zákal a s ním spojená operácia.

V CMO implantujeme všetky  vo svete dostupné najkvalitnejšie implantáty – umelé vnútroočné šošovky.

Operácia PRELEX je úplne bezbolestná a trvá cca 15 minút. Efekt operácie vidí pacient už na druhý deň po operácii.  Operáciu je možné urobiť na obidvoch očiach v ten istý deň, alebo aj postupne s niekoľkodňovým rozdielom.

Pre koho je metóda PRELEX vhodná?

Predpokladom pre absolvovanie operácie je vek nad 40 rokov a potreba dioptrií na diaľku i dioptrie na čítanie. Vhodnosť pacienta na podstúpenie operácie však definitívne posúdi lekár po dôkladnom vyšetrení.

Muž s okuliarmi

Výhody operácie

  • Metódou PRELEX  sa môžete zbaviť okuliarov na čítanie i okuliarov do diaľky naraz
  • operácia je úplne bezbolestná a ani po operácii pacient nepociťuje žiadnu bolesť
  • stabilný výsledok - trvalá korekcia dioptrickej chyby do konca života pacienta
  • zákrok definitívne odstráni riziko vzniku sivého zákalu
  • operácia trvá len cca 15 minút
  • rýchla rekonvalescencia
  • efekt operácie už na druhý deň od zákroku

Cenu zakroku najdete v nasom cenniku. 

 

comments powered by Disqus Všetky novinky