Bezpečnosť operácie laserom sme posunuli o úroveň vyššie

AVELLINO DNA TEST

Naše centrum od začiatku roka 2016,  vykonáva komerčné genetické testy pre rýchle a bezbolestné vyhodnotenie genetickej predispozície pre dystrofiu rohovky.

Rohovková dystrofia môže vzniknúť ako reakcia na laserovú operáciu na rohovke (pri excimer laserovej operácii). Je to globálne, dedičné ochorenie a gén, ktorý ju spôsobuje bol nájdený u ľudí na celom svete. Ochorenie sa prejavuje bielo - šedými škvrnami na rohovke. Vývoj ochorenia je pomerne vleklý a závisí od veku pacienta, genetickej predispozície a životného prostredia, v ktorom pacient žije.

V CMO Vám v prípade, ak máte záujem o laserovú operáciu (nielen v našom centre) môžeme rýchlo a jednoducho urobiť DNA test, ktorým vieme v priebehu 7-30 dní vylúčiť/potvrdiť Vašu predispozíciu pre niektorý typ dystrofie rohovky. Na odber vzorky použijeme malý tanpón, ktorým Vám urobíme výter z vnútornej strany líc. Tampón zašleme do testovacieho laboratória  spoločnosti Avellino, ktorá ako jediná na svete vykonáva tento typ genetických testov. Spoločnosť Avellino bola založená v roku 2008 a do konca roku 2015 vykonala viac ako 500.000 genetických testov pacientov. CMO patrí k jej exkluzívnym partnerom.

Cena genetického testu je 100 EUR. Za túto cenu budete mať 100% istotu, že po laserovej operácii sa u Vás neprejaví žiadny typ rohovkovej dystrofie, ktorá by pre Vás v budúcnosti znamenala vážne zdravotné problémy, vrátane transplantácie rohovky.

comments powered by Disqus Všetky novinky