Oči odhalia o človeku naozaj veľa. Sú oknom do našej duše a vnútra. Prezrádzajú nielen zdravotné problémy, ale aj sympatie k druhým osobám, lásku, strach alebo úzkosť.

5 vecí, ktoré prezrádzajú oči

Sú našim zrkadlom, ktoré nastavujeme druhým ľuďom. Vďaka viacerým signálom sa o nás dozvedia aj to, čo by sme možno nechceli prezradiť. Viete však dobre čítať v očiach druhých ľudí?

Oči o ľuďoch prezrádzajú charakter, jeho temperament, ako aj vzťahy s ostatnými osobami. Odhaliť môžu dokonca aj to, čo malo byť skryté. Je to reč tela, ktorú ťažko dokážeme ovládať. Preto aj hráči pokru nosia pri hre na očiach slnečné okuliare. Ak by ich nemali, prezradiť by ich mohlo žmurkanie, zreničky alebo lesklý povrch oka a svojmu súperovi by napovedali o ďalšom ťahu. Čo sa však dozviete, ak sa zapozeráte do očí pri obyčajnej komunikácii?

1. Oči a pozornosť

Je prirodzené, ak si ľudia pri rozhovore pozerajú do očí. Priamy pohľad svedčí o tom, že dotyčná osoba vám prejavuje záujem. Avšak, ak je pohľad uprený, chce vás presvedčiť o niečom alebo nahnať strach. Pokiaľ človek odvracia pohľad, dáva najavo svoju ľahostajnosť. V prípade, ak pri konverzácii ľudia neudržujú očný kontakt, znamená to, že jej nevenujú dostatočnú pozornosť. Prílišná gestikulácia alebo žmurkanie očí taktiež neveští nič dobré. Takýto ľudia sa pred vami snažia niečo skryť.

Muž

2. Oči a zreničky

Zahľaďte sa druhému človeku pri rozhovore do očí. Konkrétne na zreničky. Rozšírené zreničky neznamenajú iba náklonnosť, ale aj priateľskosť, otvorenosť a férovosť. Zúžené zreničky znamenajú, že ľudia sú nešťastní, nespokojní, nedôverčivý alebo iba pociťujú únavu a smútok. Netreba však zabúdať ani na faktor, akým je osvetlenie v miestnosti. Čím viac svetla, tým sú zreničky menšie. Ak je menej svetla v miestnosti, zreničky sa rozšíria.

Oko modré

3. Oči a farba

Veľa ľudí si viac ako veľkosť zreničky všimne farbu očí. Tá závisí od množstva melanínu uloženého v dúhovke. Hnedé oči budia dojem serióznosti a dôveryhodnosti. Orieškové oči vypovedajú o spontánnom a sebavedomom človeku. Modré oči sú magnetom, ktoré pútajú pozornosť a sú symbolom krásy a bezstarostnosti. Ľudia so zelenými očami sú považovaní za atraktívnych, ale často nepredvídateľných. Sivé oči majú výborný radcovia alebo skvelý poslucháči. Ak má niekto zmiešanú farbu očí, ide o veselých a optimistických ľudí.

4. Oči a tvar

Aj tvar očí napovedá o charaktere jeho majiteľa. Ľudia s malými očami sú väčšinou introverti, ktorí si ostatných držia ďalej od tela. Častokrát však môže ísť aj o prelietavých ľudí. Človek s veľkými očami je extrovert, úprimný a otvorený voči okolitému svetu. Ak pred vami stojí osoba s očami blízko pri sebe, väčšinou býva uzavretá a hanblivá. Oči ďaleko od seba zas prezrádzajú dobrodružnú osobnosť.

Tvar oka dotvárajú aj očné viečka. Tie môžu taktiež napovedať o charakteristických vlastnostiach, avšak vekom alebo chorobou môžu byť opuchnuté alebo ovisnuté. Pôvodný tvar viečok vie prinavrátiť späť Blefaroplastika - operácia horného a dolného viečka vykonávaná v CMO.

Oči

5. Oči a dúhovka

Hovorí sa, že každá časť očnej dúhovky prezrádza zdravotný stav človeka. Ak je zafarbenie dúhovky príliš malé, ide o nesúlad vnútorných procesov organizmu. Ak je škvrna na oku tmavšia, tým môže ísť o komplikovanejšiu chorobu. Dúhovku je možné posudzovať podľa 256 jedinečných parametrov aj vďaka náuke o očnej dúhovke, ktorá sa nazýva iridológia.

V prípade, ak ste vo svojich očiach spozorovali zmenu zafarbenia alebo akékoľvek neustupujúce podráždenie, objednajte sa na bezplatnom telefónnom čísle 0800 222 828 na vyšetrenie do CMO. Príďte a uvidíte!

 

comments powered by Disqus Všetky novinky