Liečbu keratokonusu sme teraz skompletizovali rozšírením našich služieb o aplikáciu hybridných kontaktných šošoviek.

Novinka v CMO - Aplikácia hybridných kontaktných šošoviek

Ide o špeciálny typ šošoviek, ktoré sú tvorené dvoma časťami. Tvrdým jadrom, ktoré tvorí optickú časť šošovky a má veľkú priepustnosť pre kyslík 100 Dk. Okraj šošovky, tzv. kabátik je vyrobený z hydrofilného hydrogelového materiálu, ktorý zabezpečuje stabilizáciu šošovky na oku a zvyšuje komfort nosenia oproti bežným tvrdým šošovkám.

Tieto šošovky sa najčastejšie používajú u pacientov, ktorí trpia ochorením keratokonus alebo pelucídnou marginálnou degeneráciou, a ktorých zraková ostrosť je už výrazne zhoršená a nie sú schopní dosiahnuť kvalitného videnia ani pomocou okuliarov. Vďaka týmto šošovkám je možné u niektorých pacientov zlepšiť videnie aj o niekoľko riadkov a znovu ich tak navrátiť do bežného života. Ďalej sa tieto špeciálne šošovky často využívajú u pacientov trpiacich vysokým astigmatizmom, ktorí netolerujú vysokú cylindrickú korekciu vo svojich okuliaroch.

Teraz sa môžete u nás objednať na vstupné vyšetrenie na hybridné šošovky, ktorým vás prevedie náš optometrista Mgr. David Chytil. Cena tohto vyšetrenia je 50 EUR. Na vstupnom vyšetrení vás čaká:

  • meranie subjektívnej refrakcie
  • topografické vyšetrenie rohovky
  • kontrola predného segmentu oka na štrbinovej lampe
  • výber vhodného typu hybridnej šošovky spolu s jej aplikáciou na oko a subjektívne skúšky tolerancie

V prípade, že budete vhodným kandidátom na hybridné šošovky a rozhodnete sa pre ich nosenie, objednáme vám ich z USA. Šošovky sa vyrábajú individuálne, presne podľa vašich parametrov oka a ich dodacia lehota je približne 5 - 6 týždňov. Po doručení bude nasledovať cvičná aplikácia, kde vás náš optometrista naučí ako šošovky správne aplikovať a z oka vyberať a tiež ako sa o ne starať. Domov už odídete s vlastnými šošovkami, ktorých životnosť je približne 12 mesiacov.

Aplikácia hybridných kontaktných šošoviek spolu so zácvikom stojí 130 EUR.

Na vyšetrenie sa môžete objednať telefonicky, emailom alebo prostredníctvom kontaktného formulára

comments powered by Disqus Všetky novinky