O nás

Centrum mikrochirurgie oka začalo pred 16 rokmi písať históriu jednodňovej očnej chirurgie na Slovensku. Už v roku 1999 sme začali svoje služby poskytovať pacientom nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia.Dnes naše centrum poskytuje širokú škálu očných vyšetrení a operácií, pričom sme zmluvným partnerom všetkých zdravotných poisťovní.

Ročne v CMO vykonáme cca 2000 operácií a 7500 rôznych vyšetrení. Najčastejšou operáciou v CMO je operácia sivého zákalu, okrem toho však vykonávame celú škálu operácií na prednom segmente oka. Ako prvé pracovisko jednodňovej očnej chirurgie na Slovensku sme v roku 2008 začali vykonávať transplantácie očných rohoviek (keratoplastiky), pričom ako prví na Slovensku sme urobili zadnú lamelárnu keratoplastiku. V súčasnosti máme za sebou takmer 100 úspešných transplantácií.

V roku 2002 sme začali vykonávať aj refrakčné operácie excimerovým laserom. Preferovanou metódou v CMO je metóda LASEK, ktorou sme urobili takmer 8000 operácií a máme s ňou tie najlepšie skúsenosti. Pacientom po 40-tke, ktorí nie sú vhodní na excimer laserovú operáciu ponúkame operáciu PRELEX (refrakčná výmena šošovky), vďaka ktorej sa zbavia okuliarov aj kontaktných šošoviek a zabezpečia si dlhodobo perfektné videnie na všetky vzdialenosti- blízko, diaľku aj strednú vzdialenosť.

V septembri 2015 sme otvorili nové diagnostické centrum,  do ktorého sme zakúpili jednotku RETI-port gamma plus  od renomovaného nemeckého výrobcu Stasche&Finger, GmbH. Táto vyšetrovacia jednotka je jedinečnou v Slovenskej republike a v Českej republike takouto technikou disponuje iba niekoľko najkvalitnejších očných kliník.

V CMO pracuje už 16 rokov tím očných lekárov a zdravotných sestier, ktorí sa každý deň snažia o to, aby pacienti odchádzali z nášho pracoviska spokojní. Ak uvažujete o tom, komu zveríte operáciu svojich očí, budeme veľmi radi, ak Vami preferovaným pracoviskom bude práve CMO. Tešíme sa na Vás. Príďte a uvidíte.

Novinky

Hľadáme zdravotnú sestru

10. November 2016 | 0

Príjmeme ihneď inštrumentárku operačnej sály ...

Správna diagnostika glaukómu?

4. November 2016 | 0

MfVEP-jediný objektívny perimeter! ...

Viac ako 100 transplantácií v CMO

18. October 2016 | 0

Je to úžasná vec, zachrániť zrak inému človeku ...

Ako vám pomôžeme?