O nás

Centrum mikrochirurgie oka začalo pred 18 rokmi písať históriu jednodňovej očnej chirurgie na Slovensku a od začiatku bolo lídrom tejto formy poskytovanej zdravotnej starostlivosti na Slovensku. V roku 1999 sme začali svoje služby poskytovať  ako prví pacientom nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia.Dnes naše centrum poskytuje širokú škálu očných vyšetrení a operácií, pričom sme zmluvným partnerom všetkých zdravotných poisťovní.

Ročne v CMO vykonáme cca 2000 operácií a 7500 rôznych vyšetrení. Najčastejšou operáciou v CMO je operácia sivého zákalu, okrem toho však vykonávame celú škálu operácií na prednom segmente oka. Ako prvé pracovisko jednodňovej očnej chirurgie na Slovensku sme v roku 2008 začali vykonávať transplantácie očných rohoviek (keratoplastiky), pričom ako prví na Slovensku sme urobili najšetrnejšiu a najefektívnejšiu metódu pre ľudské oko,  zadnú lamelárnu keratoplastiku. V súčasnosti máme za sebou viac ako  100 úspešných transplantácií a každoročne  u nás počet transplantovaných pacientov narastá. Ako jediné pracovisko jednodňovej očnej chirurgie máme tento výkon zazmluvnený so všetkými zdravotnými poisťovňami.

V roku 2002 sme začali vykonávať aj refrakčné operácie excimerovým laserom. Preferovanou metódou v CMO je metóda LASEK, ktorou sme urobili už viac ako 8000 operácií a máme s ňou tie najlepšie skúsenosti. Pacientom po 40-tke, ktorí nie sú vhodní na excimer laserovú operáciu ponúkame operáciu PRELEX (refrakčná výmena šošovky), vďaka ktorej sa zbavia okuliarov aj kontaktných šošoviek a zabezpečia si dlhodobo perfektné videnie na všetky vzdialenosti- blízko, diaľku aj strednú vzdialenosť.

V septembri 2015 sme otvorili nové diagnostické centrum,  do ktorého sme zakúpili jednotku RETI-port gamma plus  od renomovaného nemeckého výrobcu Stasche&Finger, GmbH. Toto pracovisko je jediným svojho druhu na Slovensku a svojím personálnym a prístrojovým vybavením patrí k špičke nielen na Slovensku. 

V CMO pracuje už 18 rokov tím očných lekárov a zdravotných sestier, ktorí sa každý deň snažia o to, aby pacienti odchádzali z nášho pracoviska spokojní. Ak uvažujete o tom, komu zveríte operáciu svojich očí, budeme veľmi radi, ak Vami preferovaným pracoviskom bude práve CMO. Tešíme sa na Vás. Príďte a uvidíte.

Novinky

Jedinečná diagnostika glaukómu len v CMO

13. March 2018 | 0

"Jediný objektívny perimeter je elektrofyziologické vyšetrenie nazývané multifokálny VEP" ...

MUDr. Roman Ondreička

9. February 2018 | 0

od 1. februára 2018 nový primár CMO ...

Neodkladajte operáciu sivého zákalu.

9. January 2018 | 0

Operácia sivého zákalu trvá cca 20 minút a je bezbolestná. ...

Ako vám pomôžeme?